02. 11.
2018

Proč jsem se rozhodl rezignovat na svůj mandát zastupitele v Prostějově

Od roku 2013, kdy jsem se stal poprvé poslancem, trávím většinu času v Praze. Práce šéfa nejdřív druhého největšího a nyní největšího poslaneckého klubu a předsedy zemědělského výboru je práce na plný úvazek. K tomu jsem byl od roku 1990 nepřetržitě ještě zastupitel v Prostějově.

Někteří novináři mě před volbami kritizovali za mou neúčast na zasedáních zastupitelstva. Byla to pravda, já jsem to uznal, omluvil jsem se a styděl jsem se za to. V komunálních volbách jsem proto nechtěl vůbec kandidovat. Moji kolegové z hnutí v Prostějově mě ale přesvědčili, abych kandidátku podpořil a kandidoval alespoň z 12. místa, které bylo považováno za tzv. nevolitelné.

Mám Prostějov rád, lidé mě tam znají a chtěl jsem, aby hnutí ANO vyhrálo i v mém rodném městě. Se svojí kandidaturou jsem proto nakonec souhlasil, ale dopředu jsem říkal, že kdybych byl náhodou zvolen, budu na svůj mandát rezignovat. Před volbami jsem poskytl několik rozhovorů, kde jsem voličům řekl, že nemůžu mandát prostějovského zastupitele odpovědně vykonávat, a i kdybych ho získal, budu na něj muset rezignovat.

Přesto se stalo, že jsem ve volbách díky preferenčním hlasům přeskákal až na třetí místo hned za lídra naší kandidátky Františka Juru a Jiřího Rozehnala. Ve středu 31.10. 2018 jsem splnil svůj slib a na prvním zasedání zastupitelstva jsem na svůj zastupitelský mandát rezignoval. Místo mě se zastupitelem stane člen hnutí ANO Vojtěch Burda.

Moc si vážím všech občanů, kteří mě volili. Moc mě potěšilo, že jsem byl znovu zvolen. Ale mandát poslance a současně zastupitele prostě nelze fyzicky zvládnout. Omlouvám se tímto všem Prostějovákům a ještě jednou jim děkuji. Budu svému rodnému městu i nadále pomáhat ze všech svých sil jako poslanec všude, kde jen to bude možné.